Kedvezményezett neve:

Pályázati felhívás kódszáma, neve:
VP6-7.2.1-7.4.1.2-16 - Külterületi helyi közutak fejlesztése, önkormányzati utak kezeléséhez, állapotjavításához, karbantartásához szükséges erő- és munkagépek beszerzése

Projekt címe, azonosító száma:
Gépbeszerzés Kisköre és Kömlő települések bel- és külterületi útjainak karbantartására, 1826574517

Szerződött támogatás összege:
19 998 335,- Ft

Támogatás mértéke:

A projekt tartalmának rövid bemutatása:
Kisköre Városi Önkormányzat Kömlő Községi Önkormányzattal konzorciumban támogatási kérelmet nyújtott be a két település bel- és külterületi útjainak karbantartására alkalmas erő- és munkagépek beszerzésére. A támogatásban részesített projekt keretében 2 db traktor, valamint a traktorokra szerelhető munkagépek - 1 db vonólap, 1 db gréder és 2 db mulcsozó - kerülnek beszerzésre. A tolólap, a vonólap és a gréder megszüntetik a földutak egyenetlenségeit, a tolólap és a vonólap gumiprofillal ellátva segítenek a havas utak kezelésében is. A mulcsozók az útmenti vízelvezetés helyreállításához, az útpadkák, árkok rendszeres karbantartásához szükségesek. A gépek üzemeltetésével megoldódik a téli hóeltakarítás problémája, valamint javul a külterületi szántóföldek megközelíthetősége. A kialakított gépparkot a konzorciumot alkotó önkormányzatok közösen használják, kölcsönösen, költséghatékony módon biztosítják egymás számára a saját beszerzéseikből származó munkagépek használatát.

A projekt befejezési dátuma:
2019. július 15.