Pályázati felhívás neve (kódszáma): Magyar Falu Program – Út, híd, kerékpárforgalmi létesítmény építése/felújítása - 2021 (MFP-UHK/2021)

Projekt címe (azonosító száma): Útfelújítás Kisköre városban az MFP-UHK/2021 pályázat keretében (3280901256)

Szerződött támogatás összege: 14. 998. 700.,- Ft

A projekt tartalmának rövid bemutatása: A Magyar Falu Program "Út, híd, kerékpárforgalmi létesítmény építése/felújítása" alprogramjának keretében Kisköre Városi Önkormányzat a település belterületén található Árpád Vezér út 654 méter hosszú útburkolatának felújítását kívánja megvalósítani. Kisköre önkormányzati úthálózatán belül jó néhány elhasználódott, felújításra szoruló aszfalt vagy szilárd burkolattal nem rendelkező út található, melyek közé tartozik az Árpád Vezér út is. A lakóutca útburkolata az évek során megsüllyedt, az aszfaltos burkolat felülete több helyen összetört, profilhibás lett, megrepedezett. Mielőbbi beavatkozás hiányában az útalap fölborulhat és később csak egy teljes szerkezetű, új út építésével lehet az utat járhatóvá tenni. A munkafolyamat a felhízott padkák nyesésével, a fölöslegessé vált föld elszállításával kezdődik. Az aszfaltburkolat építésének megkezdése előtt a végszelvényekben, csatlakozásoknál az aszfaltmarást kell végezni a megfelelő burkolatszintek kialakítása miatt. A közműszerelvényeket a tervezett aszfaltburkolat szintjére kell emelni aszfaltozás előtt. Az útszakaszra AC 11 kopó aszfaltburkolat építése indokolt 4 cm vtg.-ban.

A projekt legkésőbbi befejezési dátuma: 2022.06.30.